تراریوم تا باغ شیشه ای

باغ شیشه  ای یا تراریوم

اغلب گیاهان دوره های مختلف و فصل ها را تجربه می کنند و برخی اعتقاد دارند که خزان و زمستان گیاهان هم زیبا ست ولی برخی افراد ترجیح می دهدند گیاهان همیشه سبز باشند .
از آنجایی که برخی گونه های گیاهان از جمله سرخس ها و سرورها درختان همیشه سبزهستند، ولی برخی از گونه گیاهان هستند که با توجه به شرایط نور و دما دچار خزان می شوند ودیگر گیاهان به صورت دوره های زمانی خزان دارند.

 

گیاهان مناسب تراریوم

 

گیاهانی که با تغییر نور و دما دچار خزان می شوند اگر در شرایطی نگه داری شوند که تغیرات دما و نور نداشته باشند دچار خزان نمی شود و در پایز و زمستان هم می توان بهار را درکنار خود داشته باشید .

این روش نگه داری همان روش پروش گیاهان گلخانه ای است که اغلب محصولات کشاورزی را درغیر فصل کاشت آن پرورش داده می شود.

 

باغ شیشه ای اصفهان

از گلدان تا باغ شیشه ای

 

باغ های شیشه ای یکی از گونه های طراحی فضای سبز است که از ابعاد بسیار کوچک گلدانی تا با غچه های بزرگ شیشه ای قابل گسترش هستند ، این نوع از طراحی فضای سبز به دلیل هزینه های زیاد نگه داری زیاد مورد استقبال افراد نیست ولی یکی از مدرن ترین و جذاب ترین ایده های طراحی فضای سبز است ، که طرفداران خاص خود را دارد.

در گذشته اغلب به دلیل فضا های بزرگ اغلب در قسمت نور گیر منازل فضایی شبیه به باغ شیشه ای تعبیه می شد که همان کاربرد نگه داری گیاهان در فصول سرد و یا گیاهان حساس داشت .

 

تراریوم در اصفهان

 

تراریوم های کوچک

 

اغلب تراریوم های کوچک  شامل محفظه های شیشه ای هستند که گیاهان متناسب با شرایط نگه داری خاص در آن پرورش می دهد .
این گیاهان بدلیل این که در فضای بسته قرار دارند نیاز به آبدهی زیادی ندارند چون اتلاف رطوبت پایینی دارند،و با توجه به نور باید در زیر نور مستقیم قرار گیرد.

 

تراریوم اصفهان

 

نگه داری

نکه مهم در نگه داری تراریم ها جلوگیری ورود انواع قارچ ها و انگل ها به داخل تراریوم است چرا که رطوب دائمی موجود در تراریوم محیط مناسبی برای رشد انواع قارچ ها و انگل ها هستند.

اشتراک گذاری:
مهندس محمدی

درباره مهندس محمدی

طراحی و اجرای انواع باغ ، باغچه ، آبنما ، استخر در اصفهان - طراحی و اجرای انواع بام سبز و دیوار سبز در اصفهان