نکاتی درباره بام سبز

بام سبز ( ROOF GARDEN ) فضایی در فضای باز با مناظری فراهم می کند که ساکنان و مستاجران می توانند  از آن لذت ببرند.این قطعا یک نقطه فروش است  

 و مقدار فضای قابل استفاده در ملک شما را افزایش می دهد و برای صاحبان ساختمان در محیط های شهری مانند شهر پرجمعیت یا  در جوامعی با خطوط املاک تنگ ،  ممکن است تنها مکان برای  ایجاد یک اتاق نشیمن باغ در فضای باز باشد .

 اما قبل از فرو رفتن در یک منظره پشت بام، چند سوال مهم وجود دارد که باید از شرکت طراحی  که برای پروژه استخدام کرده اید بپرسید.

 

 درنارگل دیزاین ، ما یک ارزیابی دقیق سایت انجام می دهیم که بر روی این نقاط لمسی کلیدی تاثیر می گذارد .

 

بار تحمل وزن سقف شما چقدر است؟

اگر ظرفیت بارگذاری ساختاری آن بتواند وزن اضافی را تحمل کند، می‌توان سقف مسطح را در فضای بیرون از  خانه تعبیه کرد .

 قبل از ساختن منظره روی پشت بام ، الزامات کد ساختمان را بررسی کنید .

 باری را که سطح سقف شما می تواند تحمل کند  تعیین کنید.    

 ممکن است  برای جمع آوری این اطلاعات نیاز به استخدام  یک مهندس داشته باشید ، یا یک شرکت طراحی و ساخت خدمات کامل مانند شرکت Nargol design این خدمات را به عنوان بخشی از برنامه ریزی اولیه پروژه ارائه می دهد .    

نارگل دیزاین  این خدمات را به عنوان بخشی از برنامه ریزی اولیه پروژه ارائه می دهد .

سقف رامی توان تقویت کرد یا می توان موادی را انتخاب کرد که وزن را پایین نگه دارد.به عنوان مثال چوب و فلز پیش ساخته سبکترازسنگ و بتن است

 اندازه مواد گیاهی نیز می تواند بر وزن أثیر بگذارد. همه این عوامل باید در طول فرآیند طراحی در نظر گرفته شوند.

 

برای نگهداری از یک باغ پشت بام به چه امکاناتی نیاز دارید؟

وسایل برقی و لوله کشی معمولاً اولین جنبه از یک بام سبز نیستند که هنگام رویای طراحی به آن فکر می کنید. اما بدون این زیرساخت‌های ضروری نمی توانید از گیاهان مراقبت کنید یا نور را تامین کنید تا مردم بعد از غروب از فضای پشت بام لذت ببرند. ممکن استبخواهید آبیاری قطره ای برای کاهش

تعمیر و نگهداری و پریزهای برق اضافی  برای لوازم خانگی یا حتی مهمانان برای وصل کردن ممکن است بخواهید آبیاری قطره ای برای  کاهش  تعمیر و دستگاه ها نصب شود .

 چه نوع گیاهانی در یک باغ پشت بام رشد می کنند؟

گیاهان روی یک باغ پشت بام در معرض همه عوامل مانند باد، باران، برف، برف، گرما هستند. برخلاف مناظر معمولی که شامل توپوگرافی و درختانی هستند که می توانند گیاهان را در برابر برخی از آب و هوای سخت طبیعت محافظت کنند، پشت بام شما فضای باز و وسیعی است که فاقد حفاظت است . 

 ما اغلب گیاهان و نمونه های مقاوم به خشکی را توصیه می کنیم که در بادهای شدید به راحتی از بین نخواهند رفت.  گیاهان همیشه سبز مقاوم نسبت به گیاهان یا درختچه هایی با برگ های ظریف تر کمتر مورد ضرب و شتم قرار می گیرند.

 بام سبز

بام سبز

قصد دارید چه نماهایی را از باغ پشت بام خود به حداکثر برسانید؟

زیبایی یک فضای نشیمن روی پشت بام محوطه سازی شده، فرصتی برای ثبت مناظری است که ساکنان و بازدیدکنندگان به سادگی نمی توانند ازمکان های دیگر در ساختمان ببینند . از خطوط   آسمان گرفته تا اسکله ها، پشت بام دنیای زیبایی را به نمایش می گذارد.  

 

در طول فرآیند طراحی، ما ارزیابی می کنیم که کدام نماها بهترین هستند و طرحی ایجاد می کنیم که آن نقاط کانونی را برجسته می کند.    

بام سبز

در عین حال، ما نماهایی را در نظر می گیریم که جذابیت کمتری دارند  و می توانند از نمای طبیعی  و ساختارهای چشم انداز مانند تراس برای ایجاد حریم خصوصی استفاده کنند.

 

در بام سبز چه مجوزهایی لازم است؟

از آنجایی که زیرساخت ها را به ساختمان خود اضافه می کنید ، ممکن است بسته به شهرداری به مجوزها یا مجوزهای خاصی نیاز داشته باشید. پیمانکاران تجاری چشم انداز ما اطمینان می دهند که مجوزهای مناسب دریافت می شود و پروژه ها با کد ساخته می شوند تا بتوانید از جریمه احتمالی  یا هزینه های اضافی اصلاح مسائل ناسازگار جلوگیری

کنید. 

 فضاهای نشیمن روی پشت بام می توانند  برای ساکنان و مستاجرین محیطی با هوای تازه، فضایی برای جمع شدن و فضایی برای استراحت و دورشدن ساده فراهم کنند. ما دوست داریم برخی از پروژه های باغ پشت بام را که طراحی کرده ایم به اشتراک بگذاریم و به ایده های شما گوش دهیم. بیایید با هم تماس بگیریم.

بام سبز

بام سبز

بام سبز

بام سبز

 با شماره 09139283831 - 09207992343 جهت مشاوره تماس حاصل فرمایید .

 

اشتراک گذاری:
مهندس محمدی

درباره مهندس محمدی

طراحی و اجرای انواع باغ ، باغچه ، آبنما ، استخر در اصفهان - طراحی و اجرای انواع بام سبز و دیوار سبز در اصفهان